Koloběh

Nejsme jediní, kdo si užívá blahodárných účinků koloběžky, ostatně v západní Evropě se stala jízda na koloběžce novým fenoménem ženského fitstylu. Také odborníci nešetří chválou - pro lidský organismus je prospěšnější než jogging či jízda na kole. Při jízdě na koloběžce se aktivně zapojuje většina svalových partií (hlavně těch, které tvarují břicho, hýždě, stehna a lýtka) a navíc je to výborný pomocník při hubnutí.

A my dodáváme - je to taky zábava!

Při jízdě na koloběžce jsou zapojeny tyto svaly:

Páteř a krční, hrudní a zádové svaly: Koloběžka Vám posílí zejména zdvihač hlavy, pilovitý sval hrudní, deltový sval, velký sval prsní, trapézový sval a široký sval zádový. Zpevní se celý svalový korzet podél Vaší páteře.

Plíce a bránice: Při správné jízdě na koloběžce je člověk po většinu času skloněný, což umožňuje snadnější a hlubší dýchání, než např. při chůzi.

Horní končetiny: Při správném odrazu pocítíte nejvíc dvojhlavý sval pažní, sval deltový a trojhlavý sval pažní.

Dolní končetiny: Pohyb na koloběžce zpevňuje svaly pánevního dna, upravuje potíže s močením (vhodné zejména pro ženy), zpevňuje výborně hýžďové svaly – střední a velký sval hýžďový. Dále při koloběhu zpočátku pocítíte dvojhlavý sval lýtkový i stehenní, přední sval holenní, přímý sval stehenní, zevní a vnitřní hlava čtyřhlavého svalu stehenního, sval krejčovský, pološlašitý, poloblanitý, šikmý sval lýtkový, sval chodidlový. Výčtu tolika svalů dolních končetin se nelze divit, protože na projetí jednoho kilometru provedete asi tak 200 podřepů.

Břišní svaly: Koloběžka Vám také zpevní břicho, zejména přímý sval břišní a zevní šikmý sval břišní.

koloběžky MIBO

KOLOBĚH (383kb)

KOLOBĚŽKA A TECHNIKA JÍZDY.pdf (566kb)

ZDRAVOTNÍ ÚČINKY.pdf (133kb)